Nevíte si rady a chcete profesionální pomoc?

Odpovědi na vaše časté dotazy

Jak najít správné bydlení?

Důležité je stanovení vašich preferencí. Každý člověk očekává od bydlení jinou službu. Stanovení priorit při výběru nemovitosti, aby byla tím správným DOMOVEM, je základní vstupní pravidlo. Konzultace jsou u nás také zdarma. Vzhledem k letitým zkušenostem vás na správný postup rádi navedeme tak, aby byl váš DOMOV VAŠIM SPLNĚNÝM SNEM.

Prodáváte za nejvyšší cenu?

Tento reklamní trik je nesmyslný. Naše společnost prodává za cenu adekvátní a každý obchod musí být vždy vyvážený. Jsme na straně jak prodávajících, tak kupujících. Cenu stanovuje náš znalec na základě spousty aspektů, které postup tvorby ceny zásadně ovlivňují. Nutné je zvážit financování, nabídku, poptávku, technický stav, legislativní stav, období prodeje, rekonstrukci, náklady na bydlení, úrokovou sazbu, cenu příslušenství, lokalitu a spoustu dalších vnějších vlivů. Absolutně nesouhlasíme s nepodloženými výroky a způsobem prodeje „Dáme víc a třeba se někdo chytne!“

Skryté vady. Nárok, uplatnění, oprávněnost.

Velice častou otázkou je problematika vad a skrytých vad a z toho vyplývající nárok na opravu a následné slevy z kupní ceny. Téma je složitější. V případě specifikace a podrobnější diskuse, vás rádi uvítáme u nás v kanceláři.

Vyřídíte mi financování?

Pro naše klienty nabízíme služby v oblasti financování a investic zdarma. Tedy i vyřízení transakce tohoto typu rádi obstaráme za vás.

Kdo, kdy a jaké daně bude při prodeji platit?

Díky zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, s převodem nemovitosti nesouvisí žádná zásadní daň. Daňové přiznání na daň z nemovitosti (většinou stokoruny ročně) vám pomůžeme vyplnit. Tato povinnost nastává jednou a následně chodí automaticky pouze složenky k úhradě. Pokud prodávající nesplní podmínky pro osvobození od daně z příjmu, je nutné ji zaplatit. Tuto skutečnost klientům prověřujeme ihned na počátku procesu.

Jak postupovat při přepisu energií, služeb a trvalého bydliště?

Postup je jednoduchý. Necháte vše na nás! Při předání nemovitosti novému majiteli vyřizujeme kompletně přepis energie, nahlášení změny SVJ nebo družstvu, pomoc s vyřízením trvalého pobytu, komunální odpad atd. Také na naše klienty myslíme s podáním DP daně z nemovitosti a případně i daně z příjmu.

Mám černou stavbu ... co s ní?

Tato častá otázka nemá jednoznačnou odpověď. Černých staveb je v tuzemsku opravdu mnoho a problém mimo jiné nastává hlavně při prodeji takové nemovitosti (banka neumožní financování). Naše společnost před prodejem nemovitosti černé stavby legalizuje tak, aby stav na katastru odpovídal skutečnosti. Tento postup je pro nás samozřejmostí.

Jaké mám povinnosti při prodeji nemovitosti?

Povinnosti má samozřejmě jak prodávající, tak kupující. Jedná se zejména o povinnosti vyplývající ze smluvní dokumentace. O jejich dodržení se vám samozřejmě postaráme.

Jak postupovat při prodeji domu?

V případě prodeje nejen domu, ale každé nemovitosti je důležitá příprava. Důraz je kladen zejména na prověření legislativního a technického stavu, aby byly v procesu použity všechny důležité informace korektně. Pozor na zákonné povinnosti prodávajícího jako PENB a další. Celkový postup je složitější a proto doporučujeme vybrat správného zprostředkovatele.

Je složité vyřídit hypotéku?

Vyřízení hypotečního úvěru či celkového financování nemovitosti je pro mnoho kupujících „španělská vesnice“. Nabízíme bezplatný servis pro zjednodušení všech obchodních případů.

Proč prodávat přes RK?

Způsob prodeje nemovitosti je na zvážení každého vlastníka. Výběrem kvalitní realitní kanceláře si však zaručíte zjednodušení procesu, eliminaci rizika, bezpečný právní servis, práci profesionálů, zabezpečení všech nutných úkonů, úsporu času a celkové pohodlí.

Je vhodnější nemovitost prodat nebo pronajmout?

Záleží na potřebách klienta. Nicméně každý případ je zpracován individuálně formou případové analýzy s jednoznačným výstupem dle zadávacích požadavků zákazníka.